Technika

FTC vypne štyri skupiny zodpovedné za miliardy nelegálnych „robotelefonátov“

Federálna obchodná komisia v utorok oznámila, že agentúra dosiahla dohody so štyrmi operáciami zodpovednými za miliardy nelegálnych robocalls pitching dlh-reliéf služby, domáce bezpečnostné systémy, falošné charity, auto záruky a služby Google výsledky vyhľadávania. Spoločnosti boli obvinené z porušenia zákona o FTC, ako aj z pravidla Telemarketingového predaja agentúry a jej ustanovení Nevolajte.
 
iphone

"Priniesli sme desiatky prípadov zameraných na nelegálne robocalls a boj proti nechceným výzvam zostáva jednou z našich najvyšších priorít," uviedol vo vyhlásení Andrew Smith, riaditeľ Úradu na ochranu spotrebiteľa vo FTC. "Máme tiež veľké rady v oblasti služieb blokovania hovorov a ako znížiť počet nežiaducich hovorov na stránke [naše webové stránky.]"
 
Osady prichádzajú ako agentúra sa zameriava na boj proti nelegálnym robocalls. Štyri spoločnosti, NetDotSolutions, Higher Goals Marketing, Američania veteránov a Pointbreak Media, sú zakázané súdnymi príkazmi od robocallingu a väčšiny telemarketingových aktivít, podľa vydania FTC.
 
Analytici priemyslu v septembri predpovedali, že takmer polovica hovorov z mobilných telefónov, ktoré tento rok dostaneme, bude podvodom. Federálna komunikačná komisia vyzvala dopravcov, aby zintenzívnili svoju hru v boji proti robocalls. Predseda FCC Ajit Pai minulý mesiac uviedol, že telefónne spoločnosti musia do konca tohto roka zaviesť robustné systémy overovania totožnosti volajúceho. Ak tomu tak nie je, FCC zváži „regulačný zásah“.

call centrum
 
Pokuty, ktoré FTC uložila spoločnostiam a ich vlastníkom, sa pohybujú od 500 000 USD do vyše 3 miliónov USD. Niektoré z navrhovaných osád stále čakajú na konečné schválenie súdu.
 
Služba Apple News Plus pre správcov správ: Získajte všetky články, ktoré chcete od vybratých vlastníkov.
 
Všetko, čo vieme o Pixel 4 a 4 XL: Sledujte povesti o nadchádzajúcich marquee telefónoch spoločnosti Google.