Internet

Apple reaguje na Spotify sťažností cez App store

Spotify vzniesla svoje pripomienky, keď podala oficiálnu protimonopolnú sťažnosť proti spoločnosti Apple v Európe, ktorá hovorí, že „obmedzená“ voľba spotrebiteľa.
 
Apple urobil nezvyčajný krok odpovede prostredníctvom verejného vyhlásenia, v ktorom objasnil, ako obchod App fungoval a aké poplatky účtoval.
 
"Spotify chce všetky výhody bezplatnej aplikácie bez toho, aby bol slobodný," povedal.

signál
 
Pravidlá ukladania
V blogu Daniel Ek, spoluzakladateľ hudobnej streamingovej služby, povedal, že sa rozhodol podať svoju protimonopolnú sťažnosť, pretože Apple zmenil politiky App store na "zámerne obmedziť voľbu a potlačiť inovácie".
 
Okrem toho poplatky, ktoré spoločnosť Apple účtovala za nákupy prostredníctvom obchodu App, boli v skutočnosti „daňou“, povedal pán Ek. Dodal, že Spotify bude musieť zvýšiť cenu prémiového člena za svoju streamingovú službu, ak zaplatí tieto poplatky.
 
Povedal však pán Ek, firmy, ktoré neplatili poplatky, podliehali „technickým“ obmedzeniam, ktoré im mohli zabrániť hovoriť so zákazníkmi.
 
Pán Ek povedal, že sa snažil hovoriť o týchto otázkach s Apple, ale rokovania sa nedostali.
 
Apple hit späť hovorí, že App Store nechať inováciu prekvitať, pretože všetci vývojári vedia, že "každý hrá podľa rovnakého súboru pravidiel".
 
To tiež hovoril, že to nebránilo Spotify schopnosť aktualizovať svoje aplikácie, ak sa hudobná služba snažila "obísť" pravidlá ostatné aplikácie nasledovať.
 
Nároky Spotify na poplatky tiež dostali vyvrátenie od spoločnosti Apple. Uviedlo, že 84% aplikácií v obchode neplatí spoločnosti Apple nič, keď boli stiahnuté alebo použité.

hudba
 
Tam bolo tiež veľa situácií, ako napríklad s bezplatnými aplikáciami alebo ad-riadené aplikácie, to znamenalo, že vývojári nedali žiadne peniaze na Apple, povedal.
 
Poplatky, ktoré Spotify kritizoval, boli vyberané, keď programy používali vlastný nákupný systém Apple v aplikácii, uviedol. Poplatky sa po 12 mesiacoch znížili na polovicu.
 
Apple povedal, že Spotify chceli všetky výhody, ktoré mu priniesla jeho prítomnosť v App Store, bez toho, aby sa podelili o nejaké peniaze, ktoré z tejto expozície urobili.
 
"Myslíme si, že je to nesprávne," povedal.
 
Sam Byford, ktorý sa píše na stránkach Verge News, povedal, že Apple sa venoval iba niektorým kritikám Spotify. Otázky zostali o tom, kedy sa vyberali poplatky a aké druhy tovarov, povedal.
 
"Tento týždeň PR blitz od Spotify a Apple bol bezprecedentný, a je nepravdepodobné, že dnešné vyhlásenie vyrieši záležitosť," povedal.